Jaki strop wybrać?

Strop, a mówiąc ściślej, system stropowy jest elementem konstrukcyjnym oddzielającym od siebie kondygnacje w budynkach o różnym przeznaczeniu. Jeżeli już na temat ścian powiedziano już nieomalże wszystko, o tyle o stropie jako nabywcy, wiemy tak na prawdę bardzo niedużo, a wszak należy podjąć w dość niezbyt długim czasie decyzje…

Jaki strop wybrać?

Strop ma duże znaczenie, ponieważ jest naszym „sufitem”, na który każdego dnia patrzymy (ważne jest więc, aby był równy, bez zarysowań, pęknięć i żadnych niespodzianek podczas montażu dodatkowej instalacji elektrycznej albo żyrandola). Strop też jest naszą „podłogą”, po której dzień w dzień chodzimy, zatem musi być ona równa, ciepła i wygłuszająca hałas wytwarzany poprzez domowników, lokatorów czy sąsiadów. Stropy są też inwestycją, która powinna przynosić określone profity o charakterze finansowym i eksploatacyjnym.

płyty kanałowe

Strop teriva posiada kilka zyski. Ma rewelacyjne własności termoizolacyjne (w wypadku Teriva Light termoizolacja wzrasta dosłownie siedmiokrotnie w odniesieniu od normalnego pustaka 3-komorowego. Ma niską wagę produktu (strop Teriva Light jest najlżejszym stropem gęstożebrowym na rynku). Wygodny w montażu (możliwość docinania i dopasowywania paneli styropianowych do wymagań na miejscu budowy) oraz dodatkowo jest doskonałym produktem w sytuacji renowacji kamienic ze względu na wagę stropu.
O ile dokonaliśmy już wyboru adekwatnego stropu, następnym elementem jest wieniec. Wytwarza on mostek termiczny, poprzez który ucieka bardzo dużo ciepła, dobrze obrazują to obrazki z kamer termowizyjnych domów.

Kształtki wieńcowe posiadają wiele zalet: wysokie właściwości termoizolacyjne, obniżenie koszty ogrzewania na długie lata, bardzo znacząca redukcja strat ciepła w obrębie wieńca, wykluczenie konieczności stosowania szalunku drewnianego, przyśpieszenie zamówień budowlanych, niższe koszty stworzenia stropu

Stosując kształtkę wieńcową TERMOBET niewielkim kosztem zapewniamy sobie oszczędności na długie lata.

Dobrze wybrany strop powinien zapewnić nam komfort cieplny, akustyczny , a ponadto ze 100% pewnością komfort użytkowania. Raz wybranego stropu nie wymienisz, dlatego usprawiedliwiony wybór posiada znaczenie!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s